Ndërlidhjet

Izrael: Liberman i gatshëm të përballet me drejtësinë


Ministri i Jashtëm i Izraelit, Avigdor Liberman, është shprehur i gatshëm për t’u përballur me akuzat për korrupsion.

Policia rekomandoi që Liberman të paditet në lidhje me akuzat për ryshfet, pastrim parash dhe pengimin e drejtësisë.

Liberman dyshohet të ketë marrë mbi 2.5 milionë dollarë në donacione ilegale, akuza këto të cilat ai i ka mohuar.

Kryeprokurori duhet të miratoj rekomandimet e policisë, para se Liberman të mund të akuzohet.

Ministri i Jashtëm izraelit udhëheq partinë ultranacionaliste Jisrael Bejtenu, partinë e dytë për nga madhësia në koalicionin qeverisës të Izraelit.


XS
SM
MD
LG