Ndërlidhjet

Venezuela blen tanke nga Rusia


Presidenti i Venezuelës, Hugo Çavez, ka thënë se Qeveria e tij do të blejë disa batalione tankesh nga Rusia, pas vendimit të fundit të Uashingtonit që të rrisë prezencën ushtarake në Kolumbinë fqinje.

Çavez e ka dënuar marrëveshjen mes Kolumbisë dhe Shteteve të Bashkuara, duke e quajtur akt armiqësor dhe njëkohësisht kërcënim të vërtetë për Venezuelën.
XS
SM
MD
LG