Ndërlidhjet

62 të zhdukur në anijen e fundosur


Raportet e fundit thonë se besohet që në bordin e anijes “ Princesa Ishika”, kanë qenë 117 pasagjer, në momentin kur ajo u fundos në jug të Oqeanit Paqësor. Qendra e shpëtimin në Zelandën e Re, ka raportuar për 62 të zhdukur që nga mesnata e së mërkurës. Mediat raportojnë se është gjetur trupi i një qytetari nga Britania, ndërsa në bord siç njoftohet kishte udhëtar nga Japonia, Gjermania dhe Franca.
XS
SM
MD
LG