Ndërlidhjet

Tiranë: Nderohen policët e vrarë


Shiqpëria sot është duke mbajtur zi kombëtare në nderim të 4 policëve të vrarë që humbën jetën dje gjatë një këmbimi armësh me një të shumëkërkuar. Politikanë, familjarë, kolegë dhe qytetarë të shumtë nderuan veprën e policëve që ranë në luftën kundër krimit.
Kryeministri Sali Berisha e cilësoi një përpjekje heroike në luftën kundër krimit, aksionin policor që mjerisht mori jetën e Fatos Xhanit, Altin Dizdarit, Kastriot Feskajt dhe Sajmir Duçkallarit.
Të shpallur dëshmorë të atdheut, katër punonjësit e policisë së shtetit do të prehen në varrezat e Dëshmorëve.
XS
SM
MD
LG