Ndërlidhjet

Bundesliga fillon me befasi


Ka filluar me befasi kampionati gjerman në futboll. Werder Bremen i favorizuar ka humbur si mikëpritës nga Ajntrahti i Frankfurtit me rezultatin 2 : 3.
Në takimet tjera të javës së parë janë shënuar këto rezultate: Herta – Hanover 1 : 0, Mainz – Bajer (L) 2 : 2, Nyrnberg – Shalke 1 : 2, dhe Borusia (D) – Keln 1 : 0.
Bajerni i Mynihut që konsiderohet favorit numër një për titull kampioni luan me Hofenheim sonte vonë.
XS
SM
MD
LG