Ndërlidhjet

Qeveria e Kosovës dënon vrasjen e çiftit Petkoviq


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar vrasjen e çiftit Petkoviq nga fshati Partesh i komunës së Gjilanit dhe i ka dërguar ngushllime familjes së viktimave.
“Qeveria e Kosovës ashpër dënon vrasjen e dy qytetarëve të Kosovës të nacionaliteteit serb dhe kërkon nga organet e rendit që para drejtësisë të nxjerrin përgjegjësit”, thuhet në kumtesën e qeverisë së Kosovës, për të shtuar se “ky akt kriminal nuk do të duhej të politizohej dhe keqpërdorej” për qëllime politike.
XS
SM
MD
LG