Ndërlidhjet

Nju Jork: 9 viktima nga përplasja e aeroplanit dhe helikopterit


Një aeroplani i vogël u përplas me një helikopter, i cili mbarte pesë turistë italianë mbi lumin Hadson në Nju Jork.

Autoritetet besojnë se nëntë njerëzit që ndodheshin në bordin e dy fluturakeve e kanë humbur jetën.

Përplasja ka ndodhur dje pas mesdite dhe u pa nga mijëra njerëz.
XS
SM
MD
LG