Ndërlidhjet

Irak: Vriten kontraktorë britanikë dhe australianë


Autoritetet e Irakut thanë se kanë arrestuar një kontraktor britanik nën akuzën për vrasje, pasi një kontraktor britanik dhe një australian ishin qëlluar për vdekje në "Zonën e Gjelbërt" të Bagdadit.

Zëdhënësi i ushtrisë irakiane tha se incidenti ka filluar pas një grindjeje ndërmjet pun onjësve, dhe se është plagosur edhe një irakian.

Zona e fortifikuar është seli e misioneve diplomatike dhe zyrave të qeverisë irakiane.

XS
SM
MD
LG