Ndërlidhjet

Tajfuni godet brigjet lindore të Kinës


Tajfuni Marakot i ka goditur brigjet lindore të Kinës, ku afro një milion njerëz janë evakuuar.

Shtëpitë janë shkatërruar dhe të paktën një fëmijë ka vdekur pasi një shtëpi u shemb mbi të në provincën Zheijang.

Më parë, Tajfuni e kaplo Tajvanin, duke i shkaktuar vërshimet më të mëdha në ujdhesë në 50 vitet e fundit.

Stuhia pritet të dobësohet teksa shkon nga veriu.
XS
SM
MD
LG