Ndërlidhjet

Klinton: Do joshim Teheranin t’u kthehet bisedimeve


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk kanë asnjë iluzion se Irani do të kthehet në bisedime për programin e tij bërthamor dhe, sipas saj, Uashingtoni nuk do të presë gjatë përgjigjen e Teheranit.

Klinton dhe këshilltari i sigurisë kombëtare, Xhejms Xhons, kanë thënë se Uashingtoni ka pak zgjidhje për të arritur marrëveshje me Qeverinë e presidentit iranian, Mahmud Ahmedinexhad.

Sekretarja Klinton tha se Shtetet e Bashkuara do t’i rivlerësojnë përpjekjet për të joshur Iranin, në mënyrë që të kthehet në tryezën e bisedimeve në shtator.
XS
SM
MD
LG