Ndërlidhjet

Ban: Planeti në rrezik nga ndryshimet e klimës


Sekretari i përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki-Mun ka bërë thirrje për aksion ndërkombëtar për të luftuar kërcënimet nga ndryshimet e klimës.

Ban tha se bota ka më pak se 10 vjet për të ndalur rritjen e emsionit të gazrave në botë nëse dëshiron “të shmangë pasojat katastrofike për njerëzit dhe planetin”.

Komentet e tij u bënë para takimit të Asociacioneve të Kombeve të Bashkuara në Seul.
XS
SM
MD
LG