Ndërlidhjet

Pakistan: Vriten 2 civilë në sulmin raketor


Një sulm me raketa në një zonë banimi në Peshevar në veriperëndim të Pakistanit ka vrarë dy civilë dhe 10 të tjerë janë plagosur kanë njoftuar zyrtarët policorë.

Njoftohet se një nga 12 raketat e lëshuara kanë dëmtuar zyret e forcave paramilitare.

Peshevari është kryeqytet i provincës veriperëndimore të Pakistanit ku talibanët kanë bazat e tyre.
XS
SM
MD
LG