Ndërlidhjet

Karzai: Talibanët do dështojnë


Talibanët nuk do të jenë në gjendje të pengojnë mbajtjen e zgjedhjeve presidenciale në Afganistan, të parapara për javën tjetër. Deklarata e presidentit aktual, Hamid Karzai u bë gjatë një takimi parazgjedhor në Kabul.

Talibanët kanë deklaruar se do të pengojnë mbajtjen e zgjdhjeve presidenciale dhe atyre për këshillat rajonal si dhe do të ketë rritje të dhunës. Në sulmet gjatë tre ditëve të fundit shtatë ushtarë afganë e të huaj kanë humbur jetën.
XS
SM
MD
LG