Ndërlidhjet

Shëndetësi: Vdes Hjusman, pacienti rekord


Toni Hjusman, i cili ka bërë transplantin e zemrës në vitin 1978, ndërroi jetë në moshën 51 vjeçare. Hjusman vdiq si pasojë e kancerit dhe diabetit, derisa zemra e transplantuar funksiononte mirë deri në momentin e fundit.

Hjusman ishte pacienti që kishte jetuar më gjatë pas bërjes së transplantit të zemrës.
XS
SM
MD
LG