Ndërlidhjet

Kajdanov do mbulojë çështjet evropiane


Tina Kajdanov emërohet si zëvendësndihmëse sekretare e shtetit për çështjet evropiane dhe të euroazisë. Në këtë post Kajdanov zëvendëson Mathju Brizën që besohet se do të marrë postin e ambasadorit në Azerbaxhian.

Kajdanov ka shërbyer deri pak kohë më parë si ambasadorja amerikane në Kosovë.

Lajmi u bë i ditur nga Briza gjatë vizitës së tij në Tbilisi.
XS
SM
MD
LG