Ndërlidhjet

Prishtinë: Arrestohet një serb për krime luftePolicia e Kosovës ka arrestuar në afërsi të Prizrenit një qytetar serb të Kosovës, të dyshuar për krime lufte në periudhën 1998-1999.

Zëdhënësi i policisë, Arbër Beka, ka thënë se i dyshuari është Goran Vuçkoviq, 36 vjeç, i cili po mbahet në qendrën e paraburgimit në Prizren.

Për këtë rast është njoftuar edhe policia dhe prokuroria speciale e EULEX-it.
XS
SM
MD
LG