Ndërlidhjet

Stavridis: Kosova përparësi


Kosova është një nga përparësitë e komandantit suprem të NATO-s, admiralit amerikan Xhejms Stavridis.

Në intervistën e tij të parë që nga marrja e postit, Stavridis flet për përparësitë e NATO-s, në mesin e të cilave janë edhe Afganistani si dhe ndërtimi i bashkëpunimit me aleatët në Lindjen e Mesme dhe në Afrikën e Veriut.
XS
SM
MD
LG