Ndërlidhjet

UBS arrin marrëveshje me SHBA-në


Qeveria amerikane dhe gjiganti bankar zviceran UBS kanë arritur marrëveshje lidhur me sekretin bankar në bankat zvicerane.

Administrata amerikane ka kërkuar informacione për 52000 amerikanë, që besohet të kenë fshehur rreth 15 miliardë dollarë në bankat zvicerane.
XS
SM
MD
LG