Ndërlidhjet

Jushçenko i zhgënjyer nga Medvedevi


Presidenti i Ukrainës Viktor Jushçenko tha se është “shumë i zhgënjyer” nga ajo që e quajti natyrë “jomiqësore” të letrës kritike të presidentit rus Dmitri Medvedev.

Në një letër të hapur, Medvedev i akuzoi liderët e Ukrainës se janë “anti-rusë” dhe po shkaktojnë përkeqësim të marrëdhënieve bilaterale rreth disa çështjeve, pëprfshirë aspiratat e Kievit për hyrje në NATO.

Shtetet e Bashkuara thanë se kritikat e presidentit rus Dmitri Medvedev nuk do t’u ndihmojnë raporteve të mira fqinjësore.
XS
SM
MD
LG