Ndërlidhjet

Tajvan: Konfirmohen 108 viktima nga tajfuni


Autoritetet në Tajvan kanë kërkuar ndihma nga bashkësia ndërkombëtare për të strehuar dhe shpëtuar më shumë se 2 mijë njerëzit nga rajoni i goditur nga tajfuni Morakot.

Deri tash janë konfirmuar 108 viktima nga tajfuni, i cili të dielën e goditi Tajvanin, por pritet që numri i të vdekurve të jetë shumë më i madh.
XS
SM
MD
LG