Ndërlidhjet

30 ditë paraburgim për Goran Vuçkoviq


Goran Vuçkoviq, i cili u arrestua nën dyshime për krime të luftës në Kosovë, gjykatësi i ka caktuar 30 ditë paraburgim, ka thënë zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Arbër Beka.

Ai u arrestua dy ditë më parë në rrethinën e Prizrenit, ku kishte ardhur t’i vizitojë prindërit.

Vuçkoviq dhe familja e ngushtë e tij jetojnë në Beograd.
XS
SM
MD
LG