Ndërlidhjet

Përplasje Ministri-TKK


Drejtori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Arian Krasniqi ka dhënë dorëheqjen. Sipas Krasniqit ndërhyrjet politike në menaxhmentin e TKK-së janë një nga arsyet e largimit të tij.

Ministria e Kulturës ka hedhur poshtë akuzat për ndërhyrje politike në drejtimin e TKK-së dhe thekson mbështetjen për këtë institucion, përfshi dhe rritjen e buxhetit. Ministria vlerëson pozitivisht punën e drejtorit Krasniqi.
XS
SM
MD
LG