Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 38 talibanë


Armata afgane tha se forcat e saj speciale, të mbështetura nga trupat ndërkombëtare, kanë vrarë deri 38 militantë në operacione të ndryshme që u zhvilluan të premten.

Njoftohet se 29 militantë janë vrarë në luftimet në provincën Uruzgan, ndërsa të tjerët në provincat Paktika dhe Host.
XS
SM
MD
LG