Ndërlidhjet

Moskë: U ndeshën aeroplanat luftarakë rusë


Dy aeroplanë të flotës ajrore luftarake të Rusisë, u ndeshën sot, derisa po përgatiteshin për një program me fluturime ajrore të aeroplanave, afër Moskës.

Mediat ruse raportuan se me këtë rast, një pilot u vra, ndërsa një femër në terren u plagos nga mbetjet e aeroplanave.

Shou më i madh dhe më i njohur ajror në Rusi, për të cilin përgatiteshin aeroplanat Su-27, mbahet më 18 gusht.
XS
SM
MD
LG