Ndërlidhjet

Dy Koretë rinisin projektet e përbashkëta


Koreja Veriore ka deklaruar se është pajtuar, që të rifillojë ribashkimet e familjeve të ndara nga kufiri me Korenë Jugore dhe të rifillojë aktivitetet e ndaluara turistike në kuadër të gjestit të fundit të saj për ripajtim pas më shumë se 18 muajsh të tensioneve të ngritura.

Megjithatë, Koreja Veriore ka thënë në zhvillime tjersa, se e ka vënë armatën në “alarm” për shkak të ushtrimeve të përbashkëta ushtarake, që do t’i mbajë Koreja Jugore me SHBA-në gjatë kësaj jave.
XS
SM
MD
LG