Ndërlidhjet

Ingusheti: Vriten 20 policë


Një sulmues vetëvrasës me bombë është futur me kamion në një stacion policor në rajonin e Rusisë, Ingusheti, duke vrarë të paktën 20 policë.

Ndërkaq, në Dagestan, nga bomba e vendosur në rrugë u vra një polic dhe u plagosën tre të tjerë.

Ministri i Brendshëm rus, Rashid Nurgaliev, ka thirrur për të martën takim urgjent të komitetit anti-terrorizëm për Ingushetinë.
XS
SM
MD
LG