Ndërlidhjet

Obama kritikon buxhetin e mbrojtjes


Presidenti Barak Obama e ka kritikuar industrinë e mbrojtjes dhe Kongresin për shpenzim të kotë të parave.

Ai i kritikoi ashpër kontrata të “cilat taksapaguesve u kushtojnë miliarda, ndërsa pasurohen kontraktorët”.

Obama i tha Konventës së Veteranëve të Luftës se “kjo është thjesht e papranueshme”, dhe u kërcënua se do t’i vërë veto ligjit të mbrojtjes.
XS
SM
MD
LG