Ndërlidhjet

Rusi: U arrestuan të dyshuarit për rrëmbimin e anijes


Ministri i mbrojtjes i Rusisë, Anatoli Serdjukov, tha se anija tregtare, që ishte zhdukur për afro tre muaj, ishte rrëmbyer.

Ai njoftoi se tetë persona të dyshuar janë arrestuar. Ata janë shtetas rusë, estonezë dhe letonezë.

Kjo anije tregtare dje u gjet nga Marina ruse, në ujërat mijëra kilometra nga një port në Algjeri.
XS
SM
MD
LG