Ndërlidhjet

FMN: Ripërtritja globale ekonomike ka filluar


Ripërtritja ekonomike globale ka filluar, por mbajtja e saj do të kërkoj rifokusimin e Shteteve të Bashkuara drejt eksportit dhe të Azisë drejt importit, tha shefi ekonomik në Fondin Monetar Ndërkombëtar, Olivie Blanshar.

Në një artikull të publikuar sot nga FMN-ja, zoti Blanshar, shkruan se ripërtritja globale nga rënia më e madhe në shtatë dekada, tashmë “ka startuar”.
XS
SM
MD
LG