Ndërlidhjet

Bagdad: 45 të vrarë nga shpërthimet


Të paktën 45 persona janë vrarë dhe shumë të tjerë janë plagosur në një seri bombash dhe sulme me mortaja në Bagdadin qendror.

Policia tha se sulmet, që kishin në shënjestër ndërtesa qeveritare, ishin të njëpasnjëshme.
XS
SM
MD
LG