Ndërlidhjet

Daçiç: Policia gjen armë në Konçul


Ministria e Brendshme e Serbisë njofton se policia ka zbuluar armë të paligjshme në jug të vendit, pranë kufirit me Kosovën. Armët janë gjetur në një depozitë të nëndheshme nafte.

Ministri i Brendshëm serb, Ivica Daçiç tha se në mesin e armëve të gjetura në Konçul kishte bomba, mina toke, raketa hedhës, pushkë, armë automatike dhe municion.
XS
SM
MD
LG