Ndërlidhjet

Kapiteni turk ka shkelur bllokadën e AbhazisëGjykata e Gjeorgjisë e ka miratuar paraburgimin e kapitenit të tankerit turk, i akuzuar për shkeljen e bllokadës ndaj rajonit separatist të Abhazisë.

Kapiteni përballet me burg deri 24 vjet nëse shpallet fajtor për kontrabandimin e karburantit në rajonin rebel.

Tankeri, i cili transportonte benzinë dhe naftë u sekuestrua në Detin e Zi afër brigjeve të Gjeorgjisë.
XS
SM
MD
LG