Ndërlidhjet

OSBE: Zgjedhjet ishin pozitive, por me probleme


Vofgang Grosruk nga OSBE-ja, deklaroi sot se Zgjedhjet e përgjithshme të 28 qershorit në Shqipëri, megjithëqë mund të cilësohen si pozitive, janë shoqëruar me disa probleme.

Këto komente ai i bëri sot në Tiranë, pas takimeve me zyrtarë të lartë dhe me liderë të opozitës.

Zoti Grosruk, mëtutje, tha se raporti përfundimtar i OSBE – ODHIR, do të jetë gati në shtator.
XS
SM
MD
LG