Ndërlidhjet

Haradinaj: S'ka plan për integrimin e veriut


Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, kritikoi institucionet për “mungesë të planit për integrimin e pjesës veriore të Kosovës”.

Sipas tij edhe e protokoli i EULEX-it për bashkëpunim policor me Serbinë është pasojë e mungesës së një plani të tillë.

Ai ka thënë se liderët e institucioneve “nuk janë të aftë që të udhëheqin vendin dhe se nuk kanë fuqinë dhe vizionin e nevojshëm”.
XS
SM
MD
LG