Ndërlidhjet

Greqia kërkon ndihmë nga Franca dhe Italia


Greqia ka kërkuar ndihmë nga Italia dhe Franca për të shuar zjarrin i cili ka dal jashtë kontrollit në pyjet e periferisë së Athinës.

Një Zëdhënëse e shërbimit zjarrfikës në Greqi ka bërë të ditur se dy aeroplanë nga Italia dhe Franca do ta arrijnë sot në Greqi.

Rreth 400 zjarrfikës po luftojnë për të kontrolluar zjarrin që kanë kapluar pyjet në periferi te kryeqyteti të Greqisë, Athinë.

XS
SM
MD
LG