Ndërlidhjet

Siberi: Rezervuari i naftës në flakëNjë rezervuar nafte në Siberi është përfshirë nga flaka mbrëmë vonë duke lenë të vdekur një zjarrfikës dhe 2 të tjerë konsiderohen të zhdukur.

Mediat ruse citojnë autoritetet në Moskë të kenë thënë se zjarri në rajonin Khanti-Mansisk, është nën kontroll.

88 zjarrfikës ishin dërguar për të kontrolluar zjarrin në stacionin transportues të naftës në Kanda, që kontrollohet nga naftësjellësi rus Transnef.
XS
SM
MD
LG