Ndërlidhjet

Athinë: Evakuohen banorët


Autoritetet në Greqi u kanë bërë thirrje mijëra banorëve ne periferi të Athinës, që të largohen nga shtëpitë e tyre pasi zjarri ka dalë jashtë kontrollit të zjarrfikësve.

Zjarri që shpërtheu të premten ka djegur shtëpi dhe dhjetëra mijëra hektarë pyje e ferma, në verilindje të Athinës.

Erërat e forta janë duke penguar përpjekjet e zjarrfikësve për të kontrolluar flakët.
XS
SM
MD
LG