Ndërlidhjet

Peru: Bie autobusi ne greminë, 22 të vdekur


Një autobus udhëtarësh ka rënë në greminë, në malet jugore të Andeve në Peru, duke lënë të vdekur 22 dhe lënduar 31 persona.

Shkaku i aksidentit ende po hetohet.

Zjarrëfikësit kanë thënë se kushtet për udhëtim në autostradën ku ka ndodhur aksidenti, janë shumë të dobëta.
XS
SM
MD
LG