Ndërlidhjet

Greqi: Vazhdon situata e rëndë nga zjarret


Zjarrëfikësit në Athinë për të tretën ditë me rradhë po përpiqen të vënë nën kontroll zjarret që po rrezikojnë seriozisht rrethinat e Athinës.

Megjithatë, sipas zëdhënësit të qeverisë, rrethinat e kryeqytetit tashmë janë më të sigurta krahasuar me ditët e mëparshme

Zjarret në Greqi kanë shkrumbuar 15 mijë hektarë pyje, kanë shkatërruar dhjetëra shtëpi dhe kanë detyruar mijëra njerëz të largohen nga vendbanimet e tyre.
XS
SM
MD
LG