Ndërlidhjet

Irak: 20 të vdekur


Nga shpërthimi i bombave të vendosura në dy automjete humbën jetën 20 persona dhe u plagosën 10 të tjerë në qytetin irakian të Kutit.

Qyteti Kut, 150km në juglindje të Bagdadit, është i populluar kryesisht nga myslimanët shiitë.
XS
SM
MD
LG