Ndërlidhjet

SHBA: Njësi e posaçme për terroristët


Presidenti amerikan Barak Obama ka miratuar krijimin e njësisë së posaçme për marrjen në pyetje të të dyshuarve për terrorizëm. Njësia do të mbikqyret nga Shtëpia e Bardhë dhe do ta ketë qendrën në selinë e Zyrën Federale për Hetime, FBI.

Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë.
XS
SM
MD
LG