Ndërlidhjet

Beograd: Kokteje molotovi në ambasadën e Greqisë


Ministria e Brendshme e Serbisë konfirmoi se rreth orës tre të mëngjesit disa persona të panjohur kanë hedhur dy kokteje molotovi në ndërtesën e ambasadës së Greqisë në Beograd dhe pastaj janë larguar nga vendi i ngjarjes.

Në komunikatë thuhet se nuk ka pasur të lënduar, kurse në ambasadë janë thyer xhamat e dritareve dhe ka shpërthyer një zjarr i vogël.

Ministria tha se policia intensivisht po punon në ndriçimin e rastit.
XS
SM
MD
LG