Ndërlidhjet

Prishtinë: Dëmtohen 24 vetura të EULEX-it


Policia e Kosovës ka njoftuar sot se në parkingun qendror të Prishtinës, prapa Pallatit të Rinisë, janë dëmtuar 24 vetura të misionit evropian për sundimin e ligjit, EULEX, me gurë dhe mjete tjera të forta.

Arbër Beka, zëdhënës i Policisë, tha se me këtë rast janë arrestuar 20 persona, të dyshuar si pjesëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje.
XS
SM
MD
LG