Ndërlidhjet

Kandahar: Nga eksplodimi – 30 të vrarë


Policia e Afganistanit thotë se nga disa shpërthime në qytetin jugor, Kandahar, në Afganistan, ka pasur të vrarë dhe të plagosur.

Sipas raporteve, zyrtarët kanë thënë se janë vrarë së paku 30 vetë, ndërsa 50 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG