Ndërlidhjet

Vdiq senatori Eduard Kenedi


Senatori amerikan Eduard Kenedi ka ndërruar jetë pas një beteje disavjeçare me tumorin në kokë.

Ai ishte 77 vjeçar.

Eduard Kenedi, vëllai i ish presidentit Xhon F. Kenedi, ka qenë një figurë e lartë në Partinë Demokratike dhe njëri nga senatorët më me ndikim.

Ai po ashtu ka shërbyer shumë gjatë si senator.

Kenedi ishte diagnostifikuar me tumor në tru në vitin 2008.
XS
SM
MD
LG