Ndërlidhjet

Shtyhet lansimi i Diskovërit


NASA ka shtyrë lansimin e anijes kozmike Diskovëri, për shkak të një problemi në rezervuarin e karburanteve.

Kjo ishte shtyrja e dytë me radhë, pasi që stuhia e mëngjesit të së martës shtyu përpjekjen e parë të lansimit.

Diskovëri dhe shtatë antërat e ekipit po përgatiteshin për një mision 13 ditësh të furnizimi në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.
XS
SM
MD
LG