Ndërlidhjet

Somali: Pengu francez arratiset nga rebelët
Shtetasi francez, këshiltar i sigurisë, i cili muajin e kaluar u rrëmbye nga kryengritësit në Somali, ka treguar se si u ka ikur pengmarrësve të tij.

Mark Obrie i tha radioc franceze se dera e qelisë së tij ishte lënë e hapur gabimisht mbrëmjesn e së martës, dhe se ai ishte përvjedhur përjashta kur rojet ishin në gjumë.

Obrie është njëri nga dy shtetasit francezë, të cilët u rrëmbyen në një hotel në kryeqytetin e Somalisë Mogadishu në 14 korrik.

Personi tjetër ende po mbahet peng.
XS
SM
MD
LG