Ndërlidhjet

Kenedi do të varroset afër vëllezërve të tijSenatori i ndjerë Eduard Kenedi do të varroset në Varrezat Kombëtare Arlington afër vëllezërve të tij presidentit Xhon Kenedi dhe senatorit Robert Kenedi, ka thënë një zyrtar amerikan.

Senatori Kenedi ishte figurë e lartë në Partinë Demokratike, dhe njëri nga senatorët më me ndikim.

Dita e varrimit ende nuk është shpallur

Kenedi ndërroi jetë të martën në moshën 77 vjeçare, pas një beteje të gjatë me tumorin në tru, i cili u diagnostifikua në vitin 2008.
XS
SM
MD
LG