Ndërlidhjet

Tiranë: 9 të dyshuar të tjerë me AH1N1


Instituti i Shëndetit Publik në Shqipëri ka dërguar jashtë vendit analizat për nëntë persona, që dyshohen me virusin AH1N1, i njohur ndryshe si gripi i derrit.
Në mesin e të dyshuarve janë dhe dy fëmijë.

Në vend janë rregjisturar 20 të prekur nga virusi i AH1N1, të cilët kanë pasur simpotma të lehta të virusit. Deri tani në Shqipëri nuk është regjistruar asnjë viktimë nga ky virus.
XS
SM
MD
LG