Ndërlidhjet

Afganistan: Luftime të ashpra


Forcat e NATO-s dhe ato afgane të mbështetura edhe nga ajri zhvilluan një betejë gjashtë orëshe kundër talibanëve.

Si pasojë e luftimeve në lindje të Afganistanit një ushtar amerikan ka humbur jetën, derisa është kapur komandanti i grupit të talibanëve dhe 12 militantë janë vrarë.
XS
SM
MD
LG